За да стартираме пътуванията за новата година, избрахме хотел "Крушарската къща" в Говедарци. В добра близост до Мальовица, където можете да прекарате деня, даже и без да карате ски – едно добро предимство за нас. И така – цената за двойна стая е 40 лева. Ако искате обща спалня а не две отделни легла, е по-добре да го заявите при резервацията. Хотелът е на три етажа и има доста стаи, не беше трудно да направим резервация. Къщата се намира на самият край на селото – предпоследната къща на изхода за Мальовица – прекрасно местоположение. Стаите са ориентирани да гледат към планината (а гледката си струва), а не към улицата, което е допълнителен плюс. Стаите са с всички удобства, които се предполагат от хотел 3* – голяма баня, кабелна, парно просторен гардероб, телефон, тераса. Бяхме много приятно изненадани. Никакви проблеми с отопление, топла вода и прочие, които… хммм… могат да се очакват по хотелите.
Настаняваме се и слизаме за вечеря. Ресторантът е просторен, има много маси (и пространство за децата тичайки наоколо, за да не пречат). Музиката е ненатрапчива, няма чалга. Цените са нормални (нито твърде евтино, нито неоправдано скъпо). Храната е много добра (единствено не мога да препоръчам шкембето), бих казал, че беше чудесна. Плаща се на момента (не на стаята), а и банкомати/кредитни карти все още не са настъпили, така че имайте пари в брой.
Отзад има градина с барбекю – просторна е и изглежда много подходяща за деца. Пише още че има и фитнес и сауна, но за тях впечатления нямаме – ние нашия фитнес проведохме на Мальовица :)
Обща оценка за настаняването – 5+
За момента сайт не намирам (пише на места www.hotel-kk.com, но той е изтекъл за момента), така че за още информация – Google
Часовникът сутрин ви е твърде близо? Натискате онзи "Snooze" бутон отново и отново? Но ако часовникът вече не е близо на втория път? Ще трябва да станете, за да изключите писукащото нещо. След първото "Snooze" той скача от шкафчето (до 90 см.) и изчезва някъде из стаята, за да не можете вече лесно да го намерите. Като допълнителен бонус сменя мелодиите, за да не ви омръзнат (докато го търсите) Оттук – за $49.99
Новият iPod Shuffle на Дани имаше своя първи проблем – ами просто новите песни не се зареждаха, след натискането на бутона "Autofill". Грешката, която излизаше е "the disk could not be read from or written to". Ако дадете "Restore – получавате отново същата грешка, или грешка (-50), или грешка 1418. Оказа се, че "1418" е доста гадна грешка – из нета има доста писано за нея – даже има специален сайт (и то това е само един по темата) – 1418hell.com. Прочетете останалата част от тази публикация »
Истината е, че моят хостинг (от tophost.bg), не винаги е на висотата, на която бих желал. Е, ползвайки хостинг за 1.66 лева на месец, едва ли мога да очаквам истинско 24х7. Но съпорта е бърз, а прекъсванията не са големи. Но все пак ми се искаше да имам възможност да оценявам това, което получавам. Enter site24×7.com, които ви помагат да се уверите във достъпността на вашите страници. При това от чужбина (това е проблем обикновено за страниците хоствани в България). Задавате интервала на проверка (моят е на 15 минути) и получавате добра графика с времената за достъп. Плюс имейл, ако сайтовете ви са недостъпни (което в комбинация с моят смартфон, води до това че по всяко време знам какво е състоянието на сайтовете ми). Можете да добавите и монитор на google.com, например, за сравнение. (Е разликата във времената за достъп малко ще ви депресират, по-добре се сравнявайте с нещо друго…)
Последни коментари