Мине не мине и под статията за недоносчето, наречено Закон за защита на уличните кучета, се появяват коментари, обвиняващи ме във неандерталство, наричащи ни "безмозъчни човекоподобни" (и още един, два, три други). Естествено те не коментират статията, а мен. Е, нека и аз да коментирам "извисените хуманисти", неизменно демонстриращи добро възпитание!
Освен че повечето от тях не са прочели написаното (естествено чукча е писател, не читател), те и нямат намерение да предлагат работещо решение. Очевидно са си добре в лайна, лай и зъби и болести…
Но докато търсех други неща, междувременно попадах на следните интересни статии:
"Софийска вода" слага в 15 000 шахти отрова срещу плъхове
Годишното производство на червено месо в България е 129 000 тона
И якото hlebarka.com
И към тях… Нищо! Нито коментар, нито протест по улиците, никой не се показва по телевизията да защитава и тези животни… Нищо! Те не са достатъчно "сладурски". А и тях да избиваме е общоприета норма…
Сещате ли какво значи това?
Нека го заявя ясно: Означава, че вие сте ЛИЦЕМЕРИ!
Всички вие, които с едната ръка пишете обиди срещу мен, а с другата, приемате с лека ръка всичко, което се стоварва на главата на други животни, които не са имали късмета да са сладички като малки. Които ме обвинявате в това че се мисля за по-висш и как мога да решавам кои животни да живеят и кои – не, когато за вас има същата линия, но просто на друго място?
What about this “equality” that we are supposed to afford animals? Where does this equality end? Do we afford cute little fluffy animals this equality but then deny roaches, mosquitoes and spiders? If so why the blatant prejudice? If not then why do we stop with animal life are plants not also a living species?
Shall we now credit plant life with the same “freedom” and “equality” that we afford ourselves and other animals? Animals do not gain the same equality that we afford ourselves for the simple reason that animals are not equivalent to human beings in numerous ways, some more than others some less. “Morality is based on the happiness and suffering of sentient creatures” – Sam Harris. (източник)
Кои сте вие, че да решавате, кои плъхове да живеят и кои – не? Кои сте вие че да решавате кои прасета да живеят и кои – не? Кои сте вие да решавате кои телета и пилета да живеят и кои – не? Кои сте вие да решавате кои хлебарки да живеят и кои – не? С големите си принципи, основаващи се само на това дали животното е "сладур".
Кои сте? Вие сте същите като мен! Но аз казвам каквото мисля и върша каквото казвам. А вие сте не "морално извисени" както сте си въобразили, а обикновени лицемери! Щастлив съм, че не съм като вас.
Споделете във Facebook
|
Споделете в Twitter |
Ако ви се чете още, съседните публикации са:
« Какво става с лихвите по ипотеките? || Гръцка надбавка »
Или пробвайте тези:
- Закон за защита на уличните кучета и правата им в хапането на хора
- Защо е важно да осигурим сигурна среда за кучетата?
- Нека кучетата да пазят!
- Да се справим с уличните кучета за 30 секунди!
- Смешен плач от собствениците на кучета
Ако написаното ви е харесало, абонирайте се:
|
|
Абонирайте се като кликнете на иконата.
Ще имате избор между RSS или email абонамент Научете какво е това RSS |


април 3rd, 2009 at 9:12
сила! :)
април 3rd, 2009 at 11:21
Боже… прочете ли ми репликата в ето този коментар:
http://www.kenanoff.com/blog/archives/272/comment-page-2#comment-1691
Взел си ми всички идеи :) Ама си го казал по-изтънчено…
Лицемери са си. Аз какво им казвам!
април 3rd, 2009 at 11:47
Ми прав си (и в тази, и в останалите кучешки теми).
Значи прасетата – на мезета, а за помиарите – специални закони. А бой де!
:D
април 3rd, 2009 at 13:07
Вече направо съжалявам, че се включих в подобно обсъждане.Вие, който си позволявате да се обръщате към тези, които изказват различно от Вашето мнение гледни точки със определението „лицемери“ нито ме познавате, нито имате на идея какво изповядвам и в какво вярвам за да си позволявате да давате подобни определения. Самият вие явно се приемате на много сериозно, което обаче си е ваш проблем, а не мой. А колкото до животните, няма значение дали са плъхове, прасета и каквото и да е било.Подобни като вас, вживяли се в богоподобна роля решават кое е добро и кое не е добро за цялото общество. Аз обаче не си спомням да съм ви давала това право, или може би съм забравила…така че вървете си по пътя, а аз май повече няма да се включвам в подобна безсмислена дискусия. Явно трябва да дойдат нови поколения с ново съзнание и мислене и да заменят подобното ваше за да се промени каквото и да е било. Поживем, увидем. Останете си със здраве.
април 3rd, 2009 at 13:14
Що, да не ходиш в някоя неопетдесятна секта?
април 3rd, 2009 at 13:49
Много силно и много смело! За съжаление, хората, които наричаш лицемери, са и зли и фанатизирани, и борбата срещу тях е обречена на неуспех. Не за друго, а защото единствения начин да им се противопоставиш, е да се принизиш до тяхното ниво.
април 3rd, 2009 at 23:28
@Марияна: А ти коя си? С теб ли се карахме снощи? Когато песовете джафкаха мен в твоя защита, се запитах дали да не те ухапя за да разбереш какво ми е на мен…
@Михаил: Звучи прекалено логично за да е истина :) :)
май 12th, 2009 at 10:21
http://www.gradski.bg/show.php?storyid=715602
Чакам да видя всенародните протести!
юни 13th, 2009 at 20:41
Тази статия е СИЛА, истински шедьовър.
Но как да се пребори човек с хора имащи съзнанието на Вяра, Диана и другите посочени?! Все пак законите, които уреждат правилата се пишат от хора и кучетата няма как да са виновни. Винаги хората са виновни. Борбата винаги ще е с хора, не с животни. Опита ми показва, че каквото и да обясняваш на човек, той винаги ще си прави това което си знае и може (или съответно няма да прави и няма да може). Има хора, които слушат, четат, действат. Има такива, които всичко знаят и могат – те никога не четат, не слушат и не действат (обикновено хленчат).Иначе как да си обясня съществуването на елитни квартали и лоши квартали, висока класа и ниска класа? Не пиша в блогове и форуми, но този ме грабна, може би защото говори по крещящ за мен проблем в момента – не мога да се наспивам от врякащи котки и виещи кучета. Трябва ли да си сложа 7 камерна дограма и външни щори? Аз искам да спя на отворен прозорец, искам да дишам! Трябва ли да се преместя в друго жилище? Докога? Намирам статиите на Михаил много добре издържани, смислени и конструктивни. Поздравления!!!
октомври 5th, 2009 at 3:24
Личното ми мнение е, че фанатичните защитници на вид, който очевАдно не е застрашен от изчезване, трябва да си приберат любимите помияри у дома и да се грижат за тях. Недопустимо е съжителството на малки деца и безстопанствени животни на детските площадки, в парковете и по улиците. Останалото е ЛИЦЕМЕРИЕ!
http://blagab.blogspot.com/2009/08/blog-post_27.html
октомври 30th, 2009 at 17:50
Най-добрият приятел на човека е красив ипредан,идеалният домашен любимец.Котките са същите, измисляме им имената и любовта ни към тях става истинска.
Слушай внимателно, да те питам, как може да бъдем
толкова жестоки?
Казваш, че те е грижа, това е лъжа.
Моето истинско състрадание е за всички живи същества, не
само онези, които са сладки, така че правя каквото мога
Искам да спася животи и имам план.
Под масата, той ще яде твоята вечеря като зеленчуците,
които не харесваме.
Какъв вид храна ще яде?
Ние не искаме да го питаме.
Традицията е всичко, което поддържа живота му.
Защо съм толкова разстроен
а дори не притежавам домашен любимец.
Не се опитвам налагам своята воля.
Не съм първият, който казва
ТИ НЕ БИВА ДА УБИВАШ.
Ситост е всичко, всичко, което искаш да чувстваш
Ние ядем, за да живеем, но погубваме техните животи
Аз мисля, че бихме искали да се променим.. but most of us are stuck, that’s why cats and dogs have ALL THE LUCK
октомври 30th, 2009 at 17:56
Аз, за разлика от Хитлер, който казва: „Колкото повече опознавам човек, толкова повече обиквам кучетата си“ – аз предпочитам да ме е грижа за проблемите на хората, а не на помиярите.
ноември 1st, 2009 at 15:54
И кучезащитниците да не излизат с онзи лозунг по думите на Ганди за отношението към животните и величието на нацията. Той самият е наредил да убият 60 кучета, след което получава хиляди писма с възражения. Отговорът му е:
„Перфектно, за смъртни грешници, каквито сме, няма друг път за нас, освен унищожаването на бесните кучета. В някои случаи, ние сме изправени пред неизбежния дълг да убием дори човек, който убива други хора“. Ганди е вярвал силно, че много кучета могат да бъдат спасени, ако има закони според които всяко скитащо куче бъде застрелвано. Това е истинската любов към живота, а не манията на кучезащитниците.
ноември 22nd, 2009 at 11:14
Здравейте,
Не съм в течение на диалога, но бих се радвал да споделя с вас моето мнение за уличните кучета, както и за отношението на хората към животните въобще. За да не досаждам ще щрихирам:
- Уличните кучета са вредно явление (проблем) за градската среда и са резултат от човешка безотговорност
- Необоснованото, съзнателно убийство на животно е крайно нецивилизовано и неприемливо за мен
- В България е нужно да се изгради система от закони и правила, които да регламентирт отношенията на хората и животните (домашни и диви). Така както в цивилизовани държави, като Германия например
Също така бих искал да коментирам коментарите ви :)
Емоционалният подход към проблемите по условие е грешен, емоциите изкривяват преценката ни за реалността. С язвените си коментари и нападки, прикрити зад сдържан изказ (а и не съвсем сдържан:) Измествате съществото на проблема.
Бих се радвал, ако някой поспори с мен! :) Както е казъл Марк Твен – В спора се ражда истината.
април 14th, 2010 at 22:29
Браво! Само съжалявам, че това не съм го написал аз!
Абсолютно си прав. Но много хора отвикнаха да мислят, а голяма част от младите изобщо не можаха да се научат!
април 15th, 2010 at 7:54
@bozorsky, напълно съгласен съм с теб. В България трябва да се приеме закон, но той трябва да бъде подписан и от въпросните животни, за да е сигурно че ще го спазват.
Иначе не е никакъв закон, а е просто нагло поведение от страна на определени индивиди, които не само налагат мнението си как АЗ трябва да се държа с животните, а и как ЖИВОТНИТЕ трябва да се държат с мен и един с друг!!!